Inne pomysły na mrożone pokarmy obejmują gotowany ryż, pieczone warzywa i wybrane białka.

Inne pomysły na mrożone pokarmy obejmują gotowany ryż, pieczone warzywa i wybrane białka.

Oto, co pomogło mi robić zakupy i nadal jeść zdrową żywność podczas utrzymywania budżetu.

1. Zaprzyjaźnij się z fasolą

Fasola, soczewica, rośliny strączkowe, impulsy – jakkolwiek możesz je nazwać, wszystkie są fantastycznymi sposobami na zbiorczenie każdego posiłku pod względem objętości, a także kalorii i odżywiania bez kosztu. Suche impulsy, takie jak fasola, groszek, ciecierzyca itp. Są świetne do zakupu luzem i dobrze przechowywania w szczelnych pojemnikach lub słoikach z masonem.

2. Priorytetyzuj organiczne

Wybieraj ekologiczne owoce i warzywa, które jesz skórę – truskawki, szpinak, nektaryny, jabłka, winogrona, brzoskwinie, wiśnie, gruszki, pomidory, seler, ziemniaki i słodkie papryki. Priorytetyzacja opcji organicznych pomoże zmniejszyć ogólną potrzebę zakupu wszystkich produktów ekologicznych.

3. Kup luzem

Kupuj luzem tak często, jak to możliwe. Na początku możesz pomyśleć, że wydasz dużo pieniędzy na specjalne produkty masowe, ale kiedy obniżasz koszty na porcję, w dłuższej perspektywie oszczędzasz pieniądze.

Na przykład

Zawsze kupuję Spirulinę, nasiona chia, nasiona konopi i inne „superfood” luzem. Tę zasadę można również zastosować do fasoli, ziarna i innych produktów.

4. Kupuj mądrze

Częste sklepy hurtowe i lokalne rynki rolników. Jeśli zostanie oferowany w Twojej okolicy, zaangażuj się w CSA (rolnictwo wspierane przez społeczność) lub ogród społeczności. Sklepy hurtowe przyspieszają swoją grę, jeśli chodzi o oferowanie wysokiej jakości żywności luzem, produktów organicznych, a nawet organicznych białek zwierzęcych, jeśli je włączysz.

5. Ogród

Jeśli nie możesz go kupić, spróbuj go rozwinąć! Rosnące ogrody, czy to ogrody osobiste, czy ogrody wspólne, to świetny sposób na lokalne, sezonowe i zdrowe jedzenie na wyciągnięcie ręki. Jest to również świetne doświadczenie nauczania/edukacyjne dla wszystkich w rodzinie.

6. Kupuj sezonowe

Pamiętaj o sezonie! Próba zdobycia truskawek w środku zimy jest dość droga w porównaniu z ich zakupem, gdy są one idealnie dojrzałe i lokalne w twoim regionie latem (na przykład Nashville). Kup produkty, gdy w sezonie jest uzyskanie najlepszej ceny.

7. Kup zamrożone

Nie zaniedbuj zamrożonego przejścia swoich sklepów spożywczych. Aby wyjaśnić, nie jestem fanem wysoko przetworzonych mrożonych dań i posiłków. To, o czym mówię, to ściśle zamrożone warzywa i owoce, bez ich dodanego.

Na przykład, jeśli kupujesz mrożone maliny, jedynym składnikiem powinien być „zamrożone maliny”. Większość sklepów spożywczych ma również ekologiczne mrożone owoce i warzywa, dzięki czemu można łatwo trzymać się kupowania organicznego, jeśli jest zamrożone.

8. Plan posiłków

Powiedziałem to milion razy i powiem to na zawsze. Gotowanie luzem lub dużymi partiami nie tylko zaoszczędzi ci ogromną ilość czasu na nadchodzący tydzień, ale może również pomóc w przygotowaniu posiłków przy użyciu wszystkich zakupionych przedmiotów na później przez po prostu zamrażanie.

9. Pomiń „Superfoods”

Wiem, że Superfoods są teraz wściekłe i używam ich bardzo często, ale nie ma potrzeby, aby drogie proszki o nadmuchich, aby uzyskać składniki odżywcze, które potrzebuje twoje ciało.

Nie zapomnij o niezbyt efektownych i wysoce nagłośnionych superfoodach, takich jak brokuły, czerwona papryka, jarmuż, sałata romaine, słodkie ziemniaki itp. Wszystkie całe jedzenie to „super” potrawy w mojej książce! Im ciemniejszy i bardziej żywy kolorowy owoc lub warzywo, tym lepiej.

10. Orzechy i nasiona

Zacznij gotować z orzechami i nasionami. Są nie tylko gęste kalorycznie, ale są również gęste składniki odżywcze dla bardzo małej ilości.

Często kupuję orzechy/nasiona luzem, ponieważ nieustannie ich używam w przepisach i są tak łatwe do uzupełnienia sałatek, tworzą własne mleko orzechowe, dodać do deserów itp. Sprawdź indeks żywności dla korzyści żywieniowe i zdrowotne typowych orzechów i nasion.

11. Zrób to z domu

, gdy tylko jest to możliwe, zrób własną wersję sklepu zakupionego. Pomysły obejmują hummus, baba ghanoush, zupy, mleko orzechowe, lody, koktajle, soki itp. Często płacisz za wygodę i markę, a nie rzeczywiste składniki, a czy wspominałem, że będzie znacznie zdrowszy? Cóż, to będzie!

12. Zrób mrożone posiłki

Gotowanie dużych partii fasoli i soczewicy, a następnie zamrażanie ich w słoikach Mason to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i gotowanie w budżecie.

Inne pomysły na mrożone produkty pokarmowe obejmują gotowany ryż, pieczone warzywa i wybrane białka. Po prostu zamrozić je w szczelnym szklanym pojemniku, aż będą gotowe do podgrzewania.

13. Udostępnij z przyjaciółmi

Kupujesz luzem? Zakaz studencki z kimś? Udostępnij koszty zdrowego odżywiania, kupując luzem lub kupując członkostwo CSA razem.

14. Bądź ostatni

Celowo spróbuj złapać ogon końcowy rynków rolników. Najczęściej rolnicy są gotowi negocjować nieco więcej, ponieważ idealnie chcieliby dzielić się swoimi produktami z kimś, zamiast sprowadzać je z powrotem do domu!

15. Gotowanie i przygotowanie partii

Przygotowanie pomysłów na posiłki na nadchodzący tydzień nie tylko oszczędza czas, ale może pomóc zaoszczędzić pieniądze, kupując tylko potrzebne składniki. Sprawdź mój post gotowy 101 na więcej wskazówek i hownom, aby pomóc rodzinie w przygotowaniu posiłków z wyprzedzeniem.

16. Zrób listę

Priorytetyzuj potrzebne produkty i przedmioty, tworząc listę przed opuszczeniem domu. Pomaga to zmniejszyć kupowanie impulsów i utrzymuje Cię na bieżąco z zaplanowanymi posiłkami!

17. Oczyść spiżarnię

Mądrze jest wyczyścić dom za pomocą żywności i towarów, które można łatwo przekazać, które niekoniecznie łączą twoje cele i styl życia.

Jest to również świetny sposób na zapis tego, co musisz, aby ustalić priorytet swojej następnej podróży spożywczej. Sprawdź także mój post na temat organizacji spiżarni jak profes

18. Zrób własne przyprawy

Używanie mrożonych lub resztek świeżych owoców to świetny sposób na zrobienie własnych dżemów w puszkach przez kilka miesięcy. Nie marnujesz żadnych owoców, odrzucając, ale zamiast tego ponowne wykorzystanie! Sprawdź mój przepis na Raspberry Orange Chia Jam, aby zacząć.

19. Bądź mądry w sprawie pamięci

Przechowywanie przedmiotów masowych w szczelnych pojemnikach to świetny sposób na utrzymanie optymalnie zbóż, orzechów, nasion i fasoli.

Ułóż lodówkę w taki sposób, aby powietrze jest dobrze rozpowszechnione i utrzymuje wszystko ładnie i świeże. Uważam, że przydatne jest przechowywanie wszystkich moich zieleni w dużych torbach lub pojemnikach, aby zachować je świeżo w porównaniu do ich opakowań lub opakowań.

20. Power mąki

Zrób własne mąki! Kupując ziarna, orzechy i nasiona luzem, możesz łatwo użyć blendera lub młynka do zrobienia własnej mąki. Przechowuj w słoiku z masonem w lodówce, aby utrzymać go optymalnie świeżo.

wkład

Jaka była Twoja ulubiona wskazówka dzisiaj? Udostępnij i komentuj poniżej, chciałbym usłyszeć, co wszyscy myślicie o tych wskazówkach i innych postach na blogu „Jak”, które chciałbym, żeby mnie omówić. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w następnej podróży do sklepu!

Ciekawe białka roślinnego, jak z niego korzystać, jakie są najlepsze produkty białkowe na bazie roślin i dlaczego powinieneś jeść żywność roślinną?

Więc jest mnóstwo innych ludzi!

Naszą podstawową filozofią żywności jest spożywanie diety zorientowanej na roślinę, która dla nas oznacza skupienie się na Whole Foods, a przede wszystkim (zgadłeś!) Rośliny!

Niezależnie od tego, jaki styl życia ćwiczysz-czy po prostu chcesz dodać więcej produktów roślinnych do swojej diety, czy też przechodzisz na dietę i styl życia w pełni roślinnego-wszyscy możemy skorzystać z bogatej w dietę w roślinach, wraz z błonnikiem, minerałami, fitonutrientami i korzyściami zdrowotnymi, które zapewniają.

Ale cały czas pytam: „Jak mogę uzyskać wystarczającą ilość białka bez jedzenia mięsa?”

Istnieje wiele żywności na bazie roślin, w których można uzyskać białko roślinne-to tylko kwestia nauki, jaka jest, jak z nich korzystać, i być uważnym, aby włączać je do smacznych i łatwych posiłków każdego dnia.

Top 10 źródeł białka roślinnego

1. Białko roślinne: soczewica

soczewicy są doskonałym źródłem węglowodanów i błonnika, a także białka. W rzeczywistości oferują ponad 10 gramów białka budującego mięśnie w jednym porcji. Soczewica są uważane za białko skrobiowe, a podzielony zielony groszek można również dodać do tej samej kategorii co soczewica.

soczewicy zawierają mieszankę zarówno niezbędnych, jak i nieistotnych aminokwasów, w tym globuliny, która stanowi prawie połowę profilu aminokwasowego soczewicy. Oprócz tych aminokwasów, soczewica promują zdrowie poprzez zawartość skrobi, nierozpuszczalne błonnik pokarmowy, prebiotyki i potas (1). Podsumowując, soczewica są bardzo niedrogie, łatwe do przygotowania i super wypełnianie.

żywienie soczewicy:

 • 1/2 kubka gotowane soczewice = 12 gramów białka
 • 1/2 szklanki zielonego groszku = 4 gramy białka

Jak używać soczewicy:

 • Gotuj ze swoimi ulubionymi przyprawami i przyprawami i ciesz się Plain
 • Top on Salad, Lentil Nourish Bowls lub One Miski Płatki
 • Wypróbuj je w prostej roślinnej soczewicy lub prostej inspirowanej francuską sałatką soczewicą
 • Uprzepustowy soczewica niechlujne joes lub czerwony soczewica Daal z squashem i kokosem
 • Połącz z ryżem lub komosą ryżową na obfity posiłek
 • Używaj do robienia wegetariańskich klopsików, bochenków lub burgerów
 • Używaj jako nadzienie taco lub sos mięsny do spaghetti
 • Aby uzyskać więcej informacji na temat żywienia i korzyści zdrowotnych soczewicy, kliknij tutaj

Czy czujesz się zestresowany jedzeniem?

Zarejestruj się, aby obejrzeć naszą bezpłatną klasę mistrzowską dzisiaj, gdzie dowiesz się o nr 1, który sprawia, że ​​walczysz ze swoją wagą i relacjami z jedzeniem – i jak uwolnić się od diety i obsesji na punkcie żywności.

Nie musisz stresować się i mieć obsesję na punkcie jedzenia. Jest lepszy sposób i tak, możliwe jest kultywowanie pozytywnego związku z jedzeniem! Dołącz do tej bezpłatnej zrównoważonej klasy mistrzowskiej, aby dowiedzieć się, jak.

Obejrzyj bezpłatną Masterclass

& quot;

To pierwszy tydzień listopada, więc mogę cardiominal oficjalnie (bez winy) zanurzyć się w przepisach na Święto Dziękczynienia… YEY! Pieczone marchewki ze słodką mżawką tahini to idealne przyjazne wegetariańskie przystawkę do dzielenia się i cieszącym się ze wszystkimi w rodzinie. W tym miesiącu będę publikować więcej moich ulubionych przystawek na Święto Dziękczynienia, przystawek i deserów, więc bądźcie czujni! Na razie porozmawiajmy o tych wspaniałych marchewkach, mam na myśli poważnie, jak piękne jest to danie! To pięknie rustykalne, ale wyrafinowane danie, które sprawi, że każdy stół na Święto Dziękczynienia lub wakacyjny będzie wyglądał o wiele bardziej zachęcający.

Uwielbiam Święto Dziękczynienia, a nie dla stereotypowej śpiączki z jedzeniem, która zwykle następuje, lub relaksujący czas z przyjaciółmi i rodziną, ale faktycznie podziękowania. Ważne jest, aby wziąć udział w tym roku, aby zastanowić się nad rzeczami, za które jestem wdzięczny i podziękować tym, którzy wspierali mnie w ubiegłym roku- szczególnie w uruchomieniu własnej firmy, tworzeniu tego bloga, aby podzielić się z wami wszystkimi i kontynuować Żyj moimi pasjami i rób to, co uwielbiam robić na co dzień- za to jestem niezmiernie wdzięczny i błogosławiony. Nie zrozumcie mnie źle, Święto Dziękczynienia ma korzyści z jedzeniem! Jest to pora roku, w której z ukrycia wychodzą piękne Chiny/potrawy, przepisy wychodzą z zakurzonych książek kucharskich i wszyscy chwytają fartuch, aby pomóc gotować.

Przyjmijmy więc o tej porze roku i poświęć ten sezon świąteczny nie tylko ciesząc się jedzeniem, które stworzyliśmy, ale także łącząc się z twoimi bliskimi w kuchni, relaksując umysł i, co najważniejsze, odżywiając swoje ciało z całego prawdziwego pokarmy z ziemi. Jeśli nie masz pewności ani nie zaspokojony, jak sprawić, by Święto Dziękczynienia były nieco zdrowsze w tym roku, trzymaj się mnie i obiecuję, że podzielę się nowymi przepisami z mojego stołu wakacyjnego do stołu wakacyjnego.

Ten przepis podkreśla wszystko, co cudowne w marchwi, od pięknego pomarańczowego koloru, lekko słodkiego i ziemistego smaku, po teksturę Al Dente. Uwielbiam łączyć tahini z marchewką- zawsze podobało mi się ta kombinacja smaku i nadal jedzę jako przekąskę przez większość dni. Chciałem podnieść wyrafinowanie, biorąc pod uwagę sezon świąteczny i wszystko, tutaj, jak powstał ten przepis.

Marchew jest jedną z moich ulubionych warzyw korzeniowych, uwielbiam je na parze, surowe, pieczone, puree, mieszane w zupie, w deserach itp. Wielu z was wie, że marchewki jest wysokie w witaminie A, ale marchewki są również świetne Źródła innych składników odżywczych. Należy również zauważyć, że istnieją różne odmiany marchewki, takie jak żółty, fioletowy, czerwony i biały oprócz wspólnej pomarańczowej. Czerwona i fioletowa marchewki ma zwykle więcej przeciwutleniaczy anthicyjanindyny, żółta marchewki ma mniej beta-karotenu i więcej przeciwutleniaczy luteinowych, a pomarańczowe marchewki mają najwięcej beta-karotenu. Wykazano, że przeciwutleniacze i składniki odżywcze znalezione w marchwi pomagają również w zdrowiu sercowo-naczyniowym, zdrowiu wzroku i korzyściom przeciwnowotworowym!

Kolejną interesującą wskazówką na temat marchwi jest zazwyczaj spożywanie większości warzyw na surowo, aby zapewnić, że otrzymujesz najwięcej składników odżywczych, odżywek i przeciwutleniaczy; Ale marchewki są jednym z niewielu warzyw, które zwiększają gęstość składników odżywczych po lekko ugotowanym-beta-karoten staje się bardziej biodostępny.

Podział składników odżywczych marchwi |

 • Witamina A} 100G zawiera około 276% RDA
 • Witamina K
 • Witamina C
 • Potas
 • Włókno
 • mangan
 • witaminy B} B1, B12, B3, B6
 • Witamina E
 • Przeciwutleniacze} najczęściej karotenoidy (alfa-karoten, beta-karoten i luteina), kwasy hydroksycynamienne (kwas kofeinowy, kwas kumarynowy i kwas ferulowy) i antocyjanidiny (cyanidyny i malwidyny)

Wskazówka prezentacji żywności // Kup marchewki za pomocą łodyg i pokrój wszystkie oprócz małego bitu (jak pokazano na moich zdjęciach), aby wyglądać rustykalnie, tuż poza ogrodem, aby poprawić prezentację tego dania. Udekoruj także nasiona sezamu i świeżą pietruszką dla koloru i smaku.

Pamiętaj, aby „zapisać” ten przepis, gdy nadejdzie Święto Dziękczynienia!

Pieczone marchewki ze słodką mżawką tahini Rodzaj przepisu: boczne danie, małe talerze Autor: McKel Hill, MS, RD, LDN Czas przygotowania: 10 minut Czas gotowania: 45 minut Całkowity czas: 55 minut Serwuje 6 Słodkie i pikantne boczne danie z pieczonej marchewki i kremowy sos tahini. Składniki

 • 12 dużych marchewki, całości i wierzchu usunięte
 • 3 łyżki Tahini
 • 3 łyżki filtrowanej wody
 • 1 łyżka oliwy z oliwek
 • 1 łyżka syropu klonowego
 • 1 łyżka oleju kokosowego
 • 1/2 łyżeczki soli morskiej
 • 1/2 łyżeczki mielonej czarnej pieprzu (do smaku)
 • Sok z świeżej cytryny

Instrukcje

 • Marchew //
 • Rozgrzej piekarnik do 350 stopni F
 • Odetnij wierzchołki z całej marchewki, umyj, wysuszyć i umieść na wyłożonej blachy do pieczenia.
 • Skrop stopiono olej kokosowy na marchewce i wymieszaj rękami, aby upewnić się, że marchewka jest równomiernie powlekana.
 • Dodaj świeżą czarną pieprz, odrobinę cynamonu i 1 łyżeczkę soli morskiej.
 • Piecz przez 45 minut lub do miękkości (masz tutaj wiele opcji, osobiście lubię, aby marchewki trochę al dente znaczy z chrupnięciem pośrodku. Jeśli lubisz bardziej miękką marchewkę, piec dłużej).
 • Tahini Drizzle //
 • W małej misce miksującej połącz tahini, syrop klonowy, 1/2 łyżeczki soli morskiej, sok z cytryny, 1 łyżkę oliwy z oliwek i wodę, aż będą gęste i kremowe.
 • 3.2.2124

  zabawny fakt // kiedykolwiek stał się pomarańczowy od jedzenia zbyt dużej ilości marchewki? Jest to w rzeczywistości powszechne u moich przyjaciół weget-kochających i nie jest niebezpieczne! Nazywa się to karotenodermia, która ma miejsce, gdy jesz bardzo duże ilości pokarmów bogatych w karoten, które powodują żółtawe przebarwienia skóry- odnoszę to do złotego blasku.

  Published
  Categorized as Blog