Jak rozeznat rozdíl mezi PMS a příznaky těhotenství

Jak rozeznat rozdíl mezi PMS a příznaky těhotenství

Premenstruační syndrom způsobuje několik příznaků, které se velmi podobají příznakům raného těhotenství. Výsledkem je, že některé ženy mají potíže s určováním, zda jsou těhotné nebo zda se jejich období začíná zahájit. Něha v prsou, křeče a změny v náladě. Mezi příznaky PMS a těhotenství

Příznaky společné pro PMS i těhotenství patří:

změny nálady

pocit podrážděné, úzkostné nebo smutné, nebo s pláčkou kouzel , jsou běžné jak v časném těhotenství, tak ve dnech vedoucí k období.

Tyto příznaky PM obvykle zmizí, jakmile začne menstruace. Pokud však přetrvávají změny nálady a osoba chybí jejich období, může to naznačovat těhotenství.

Přetrvávající pocity smutku mohou naznačovat depresi. Viz lékaře, pokud nízká nálada vydrží 2 týdny nebo déle.

Hormonální změny jsou běžnou příčinou zácpy u žen. Kolísání může zpomalit pohyby střev.

Výzkum naznačuje, že zácpa ovlivňuje až 38 procent žen během těhotenství, ale také ovlivňuje mnoho žen těsně před jejich obdobím.

těhotné ženy jsou Nejpravděpodobněji budou mít zácpu v prvních dvou trimestrech, zatímco ženy s problémy související s střevem související s PMS obvykle zažívají úlevu po zahájení jejich období. Příznak PMS i časného těhotenství. Změny mohou zahrnovat:

  • Bolest
  • Něha
  • Otoky
  • těžkosti
  • Citlivost
  • Hrbě hrbolatá prsní tkáň

Závažnost těchto příznaků se u jedinců liší.

U lidí s PMS je však příznaky související s prsy obvykle nejvýznamnější Těsně před menstruačním obdobím a obvykle se během období nebo těsně po skončení zlepší. Oblast kolem bradavky může bodnout nebo cítit bolestivé. Některé ženy také vyvíjejí znatelnější modré žiby poblíž povrchu prsou.

Hormonální progesteron přispívá k únavě a únavě před obdobím. Únava obvykle zmizí, jakmile začne období. Může to být také známkou anémie s nedostatkem železa.

Únava je také běžným příznakem včasného těhotenství. Často přetrvává během prvního trimestru a některé ženy se cítí unavené po celých 9 měsíců. Obtížnost na spaní a časté noční močení může zhoršit únavu těhotenství. Tomu se nazývá implantační krvácení a obvykle se vyskytuje 10–14 dní po oplodnění. Ostatní si to nemusí všimnout. Je mnohem lehčí než menstruace. Obvykle menstruační krvácení trvá po dobu 4 nebo 5 dnů a způsobuje významnější ztrátu krve než pozorování implantace. Křesty se včasné těhotenství jsou podobné menstruačním křečím, ale mohou se vyskytnout níže v žaludku.

Bolesti hlavy a bolesti zad

Hormonální změny mohou způsobit bolesti hlavy i zad v časném těhotenství a před menstruačním období. Chuť chuti k jídlu a potraviny jsou běžnými příznaky těhotenství, ale mohou se také vyskytnout u PMS. Změny v hormonech estrogen a progesteron pravděpodobně ovlivňují touhy těsně před obdobím. a mají averze k ostatním, shledáním jejich zrak nebo vůně hluboce nepříjemné. Averze potravin jsou u lidí s PMS mnohem méně běžné. Lékařským termínem pro tento jev je Pica. Každý, kdo má PICA, by měl mluvit s lékařem. Osoba si však může být jistá pouze tím, že provede domácí těhotenský test nebo návštěvou lékaře.

Chybějící období je jedním z nejzřetelnějších příznaků těhotenství. Pokud lékařský cardio active je období 1 týden pozdě a těhotenství je možností, proveďte těhotenský test. , může existovat mnoho dalších důvodů pro zmeškané nebo pozdní období, například:

  • Nízká tělesná hmotnost
  • Syndrom polycystických vaječníků
  • Probíhá nebo nebo Ovládání antikoncepce nebo metody přepínání
  • Mající zdravotní stav, jako je onemocnění štítné žlázy nebo diabetes

nevolnost

, zatímco se může vyskytnout mírné trávicí nepohodlí Těsně před menstruačním obdobím nejsou nevolnost a zvracení typické příznaky PMS.

Jsou to však běžné příznaky včasného těhotenství. Nevolnost ovlivňuje až 80 procent těhotných žen. Nevolnost a zvracení obvykle začínají před 9. týdnem těhotenství.

Ačkoliv může dojít k změnám prsu během PMS i těhotenství, změny bradavek se zřídka objevují před obdobím. těhotenství. K těmto změnám může dojít již 1 nebo 2 týdny po početí. Pokud je výsledek pozitivní, domluvte si schůzku s lékařem, abyste potvrdili těhotenství a naplánujte další kroky. Je také dobrý nápad navštívit lékaře. Mohou také řešit obavy ohledně neobvyklých příznaků. /UL> Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents